DAKAR 2014

 

W zeszłą sobotę zakończyła się kolejna edycja najtrudniejszego terenowego rajdu świata „Dakar”

Powoli milkną medialne echa tej imprezy ale my chcieliśmy jeszcze raz pogratulować wszystkim reprezentantom naszego kraju za historyczne wyniki i dostarczone emocje.

W szczególności dziękujemy załogą które zaufały marce KARGUII.

Oto załogi które korzystały z naszych projektów:

  • Paweł Grot, Grzegorz Baran, Robert Jachacy – załoga pomarańczowego MAN-a która niestety była zmuszona do wycofania się rywalizacji na trzecim odcinku z powodu urwanego mocowania amortyzatora, niestety awaria w warunkach polowych była nie do usunięcia, niemniej załoga po doprowadzeni sprzętu do ładu kontynuowała jazdę aż do mety, niestety nie licząc się w klasyfikacji rajdu. Wielkie gratulacje za wole walki!!!
  • Rafał Sonik – kapitan polskiej ekipy i kierowca quada zameldował się na mecie na najwyższym do tej pory miejscu. DRUGIE miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu to brzmi pięknie. Będzie ciężko poprawić ten wynik ale jeszcze jedno oczko zostało :) Trzymamy kciuki!
  • Adam Małysz , Rafał Marton to załoga Toyoty Hilux która szczególnie jest bliska naszemu sercu. Po zeszłorocznym doskonałym 15-tym miejscu, Adam chciał poprawić wynik i się udało 13 miejsce w klasyfikacji generalnej, a było bardzo blisko do miejsca w pierwszej dziesiątce. Pech na 11 odcinku gdzie Adam trafił w kamień i urwał koło, potem spalone hamulce i ponad 4godziny straty spowodowały że do „dychy” trochę zabrakło.

 Ale takie sytuacje tylko mocniej determinują zawodnika tak, że wierzymy że za rok będzie jeszcze lepiej.